Psychologické poradenství Praha

Psychologické poradenství

Psychologické poradenství má obvykle krátkodobý charakter. Skládá se z jednoho či několika sezení, za jejichž pomoci můžete lépe porozumět příčinám aktuálních problémů. Dozvíte se rovněž o tom, jaké kroky je vhodné podniknout.

Cílem psychologického poradenství není hlubší osobnostní změna, ale schopnost získání náhledu a lepšího porozumění Vaší životní situaci.  Psychologické poradenství se zaměřuje na podporu při řešení konkrétního problému. Pomůže Vám najít vlastní zdroje pro vyřešení problému a zdroje podpory ve Vašem přirozeném okolí, poskytne odborné informace a rozšíří pohled na možnosti konstruktivního řešení aktuálních potíží. Psychologické poradenství Vám tak  může poskytnout potřebné informace a usnadnit Vaše rozhodování v oblasti osobního či profesního života.  Je vhodné zejména tehdy, když potřebujete svoji situaci probrat s někým nezaujatým, kdo Vám pomůže porozumět i méně zjevným souvislostem.

Lidé vyhledávají pomoc formou psychologického poradenství obvykle v těchto případech:

  • manželská či partnerská krize
  • problematické vztahy v rámci širší rodiny
  • potíže při výchově dětí
  • potíže v pracovní oblasti /problematické vztahy na pracovišti, burnout syndrom/
  • přechodné úzkostně depresivní potíže v reakci na kumulaci zátěže

Psychologické poradenství vede k doporučení vhodných kroků, které pomohou Vaší situaci lépe porozumět, získat potřebný odstup a najít vhodné kroky, které povedou k vyřešení Vašich potíží.

Přestože psychologické poradenství i psychoterapie mohou řešit podobné problémy, rozdíl je ve způsobu práce a hloubce, kterou se zabývají osobnostními dispozicemi a individualitou člověka. V některých případech tak může přejít psychologické poradenství v psychoterapii. S těmito problémy Vám může pomoci psychologické poradenství v Praze.